Hoppa till sidans innehåll

Nollklubben


Här finns de som registrerat som Nollskyttar på tävlingar.  

 

2019 Sommar

Kimstads Rullträff Siri Sandell Kimstad GoIF Distans D10-11
Kimstads Rullträff Linus Fridell Nässjö Ski Distans H12-13
Petersburgträffen Linus Fritz Nässjö Ski Sprint H12-13
Lövhultsträffen Alice Pettersson Kimstad GoIF Sprint D16-22

2019 Vinter

Swecup Lima Elsa Styrenius Kimstad GoIF Sprint D16-17
Hestraträffen Linus Fridell Nässjö Ski Sprint H12-13
IBU Obertilliach Annie Lindh Swe Distans D
JEM Sjusjön Annie Lindh Swe Sprint DJunior

 

2018 Sommar

Petersburgträffen Arvid Anglesjö Söderköpings SK Sprint H12-13

 

2018 Vinter

USM Hede Alfred Swahn  Ok Landehof Sprint H10-11
USM Hede Albin Fransson Boxholm-Ekeby SK Sprint H10-11
USM Hede Clara Styrenius Kimstad GoIF Sprint D12-13
Riksfinalen 2018 Alice Pettersson Kimstad Goif Distans D14-15
Riksfinalen 2018 Alice Pettersson Kimstad GoIF Sprint D14-15
Riksfinalen 2018 Adam Fornander Forserums SOK Stafett H12-13

 

2017 Sommar

Kimstadkampen Ella Beronius Boxholm-Ekeby SK Distans D12-13

 

2017 Vinter 

Finnskoga Ung Martin Höiby OK Landehof Sprint

H12-13

Riksfinalen 2017 Sebastian Fransson Boxholm-Ekeby SK Stafett

H12-13

Säsongenssista Isabella Ottosson Nässjö Ski Distans

D10-11

Säsongenssista John Händel Kimstad GoIF Distans

H10-11

Säsongenssista Thuva Andersson OK Landehof Distans

D14-15

USM Lima Elsa Styrenius Kimstad GoIF Stafett

D14-15

 

2016 Sommar

Kimstadkampen  Henrik Fladrich  Kimstad GoIF Sprint H12-13
Ätran Hanni Beronius Boxholm-Ekeby SK Sprint D12-13

 

2016 Vinter

Riksfinalen Alice Pettersson Kimstad GoIF Sprint D12-13
Riksfinalen Elsa Styrenius Kimstad GoIF Sprint D14-15
Riksfinalen Thuva Andersson OK Landehof Stafett D12-13
Riksfinalen Ture Bergkvist Kimstad GoIF Stafett H12-13
Riksfinalen Alice Pettersson Kimstad GoIF Stafett D12-13
Riksfinalen Nils Körle OK Landehof Stafett H14-15
Riksfinalen Hanni Beronius Boxholm-Ekeby SK Stafett D12-13
SwedCup 9 Annie Lindh IF Hallby SOK Prolog D18-19
Uppdaterad: 27 APR 2016 20:45 Skribent: Jörgen Larsson

länk till inside på skidskytte.se

 

Huvudsponsorer

Fristads

 

Teamsponsorer

swedemount

ifs

sj

stanley

 idre

 


Samarbetspartners

hestra

bliz

LiveArena

concept

morespace
polar

maurten

sports

Wist last och buss  
   

 

 

Officiella leverantörer

bodytech canvac
hwk Leki
larsen maplus
optilaser
redcreek rex2
skigo sportdoc
star start
sundström svea
swix tarsus
wiksten tst
vauhti
 

 

 


 

Facebook_logo_(square)

 

Postadress:
Region Syd
Jörgen Larsson, Kyrkogatan 50
571 78 Forserum

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info