Hoppa till sidans innehåll

Våra föreningar


Skidskytte Region Syd består av ett antal föreningar till mestadels spridda i Östergötland, Småland och Västergötland. Önskar du komma i kontakt med en skidskytteförening så hittar du en lista nedan med förening och kontaktperson. 

Är du nyfiken på vad skidskytte innebär och funderar på att det vore intressant för din förening finns möjligheten att man anordnar en prova på aktivitet i er förening så att ni får möjlighet att själva känna och klämma lite samt ställa frågor. Kontakta då
Andreas Kårström, This is a mailto link Mobil: 073 086 23 77 Eller Jörgen Larsson, This is a mailto link, Mobil: 0708-571559.

Våra föreningar:

Söderköpings SK Johan Oscarsson johan.elof at gmail.com  
Kimstad GoIF Håkan Pettersson bodahakan at hotmail.com 0702-24 6562
Boxholm-Ekeby SK Anders Fransson andersfransson at live.se 073-5332632
Nässjö SKI Mikael Jonsson mikael.e.jonsson at gmail.com 0706-517740
Forserums SOK Hans-Jörgen Hansson hans-jorgen at spray.se 0768-967343
Hakarpspojkarna Olle Frykfeldt olle_frykfeldt at hotmail.com  
IF Hallby Per Wernersson per.wernersson at cerner.com 0703-533325
Hestra IF Niklas Gunnarsson niklas.gunnarsson at dinmaskin.se 0705-693427
OK Landehof Henric Andersson henric at smorjkompaniet.se 0703-222543
Ätrans IF Knut-Arne Kareld ka.kareld at telia.com  
Ski Team Skåne Bengt Olofsson bengt1307 at gmail.com

073-5200306

Finspång SOK  Ulf Pettersson This is a mailto link  
Krogsered IK  Benny Schough  barshult at hotmail.com  
Linköpings SK   Lars Arwidsson  lasse_arwidson at hotmail.com 013 - 153811 
OK Alehof      
Vreta SoMK  Henrik Pettersson This is a mailto link  
Tvärred IF Stefan Reinholdsson stefan.svensbo at telia.com 070-3925328
Halmstad SK Ulrika Madsstuen ulrika.madsstuen at se.abb.com 076-8444888
Sya SK

Elin Andersson

eandersson77 at hotmail.com  
Borås SK Martin Bertilsson m.bertilsson at outlook.com  
Borås GIF Mattias Lyckelid mattias at lyckelid.se 0704-247024

 

Uppdaterad: 13 MAR 2018 12:24 Skribent: Jörgen Larsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Region Syd
Jörgen Larsson, Kyrkogatan 50
571 78 Forserum

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info