Hoppa till sidans innehåll

Nollklubben


Här finns de som registrerat som Nollskyttar på tävlingar.  

2022 Vinter

Borås BR Henrik Fladrich Kimstad GoIF Distans H16-22
Borås BR Signe Domfors Kimstad GoIF Distans F14-15
Borås BR Olof Johansson IF Hallby SOK Distans P12-13
Borås BR Clara Granath IF Hallby SOK Distans F10-11
Borås BR Julia Nilsson OK Landehof Distans F10-11
USM Sollefteå Signe Domfors Kimstad GoIF Stafett F14-15
USM Sollefteå Signe Domfors Kimstad GoIF Sprint F14-15
USM Sollefteå Signe Domfors Kimstad GoIF Distans F14-15
GDV Torsby Felix Ehlers OK Landehof Sprint P10-11
Riksfinal Alfred Swahn OK Landehof Stafett P14-15
Riksfinal Georg Fladrich Kimstad GoIF Stafett P12-13
Riksfinal Olof Johansson IF Hallby SOK Distans P12-13
Riksfinal Georg Fladrich Kimstad GoIF Distans P12-13
Riksfinal Georg Fladrich Kimstad GoIF Sprint P12-13
Riksfinal Felicia Hedberg Kimstad GoIF Sprint F12-13
JSM Mora Sondre Swahn OK Landehof Sprint H18-19
Vinterträffen Max Mosskull Nässjö Ski Sprint P12-13
Vinterträffen Hanna Johansson IF Hallby SOK Sprint F10-11
Lassalyckanträffen Hanna Johansson IF Hallby SOK Sprint F10-11
Lassalyckanträffen Clara Granath IF Hallby SOK Sprint F10-11
Sverigepremiär Idre Fjäll Lucas Höiby OK Landehof Sprint H

2021 Sommar

Kimstads Rullträff Meja Strid OK Landehof Distans D12-13
Kimstads Rullträff Ester Ljungaeus Kimstad GoIF Distans D14-15
Petersburgträffen Johan Fladrich Kimstad GoIF  Distans H14-15
Petersburgträffen Agnes Eklund Kimstad GoIF  Distans D14-15
Petersburgträffen Meja Strid OK Landehof  Sprint D12-13
Petersburgträffen Julia Nilsson OK Landehof Sprint D10-11
Nässjöträffen Lukas Clasén IF Hallby SOK Sprint H12-13
Nässjöträffen Georg Fladrich Kimstad GoIF Sprint H12-13
Nässjöträffen Meja Strid OK Landehof Sprint D12-13
Nässjöträffen Felicia Hedberg Kimstad GoIF Sprint D12-13
KM IF Hallby SOK Julia Andersson IF Hallby SOK Sprint D12-13
Summer Biathlon Race Julia Nilsson OK Landehof Distans D10-11

2021 Vinter

OBS Sprinten Thuva Andersson OK Landehof Sprint D
Regionsfinal Melvin Fabisch Nässjö Ski Sprint H12-13
KM IF Hallby SOK Clara Granath IF Hallby SOK Masstart D10-11

2020 Sommar

SM Dala-Järna Tilde Strid OK Landehof Sprint D14-15
Trollskyttesprinten Meja Strid OK Landehof Sprint D12-13
Hemmaträffen Ebba Hellquist Nässjö Ski Masstart D12-13

2020 Vinter

Riksfinalen 2020 Arvid Trofast Vreta SOMK Stafett H12-13
Hestraträffen Leo Heed Hestra IF Sprint H12-13 
Hestraträffen Melvin Fabisch Nässjö Ski Sprint H12-13
Hestraträffen Thomas Swahn OK Landehof Sprint H35

2019 Sommar

Kimstads Rullträff Siri Sandell Kimstad GoIF Distans D10-11
Kimstads Rullträff Linus Fridell Nässjö Ski Distans H12-13
Petersburgträffen Linus Fritz Nässjö Ski Sprint H12-13
Lövhultsträffen Alice Pettersson Kimstad GoIF Sprint D16-22

2019 Vinter

Swecup Lima Elsa Styrenius Kimstad GoIF Sprint D16-17
Hestraträffen Linus Fridell Nässjö Ski Sprint H12-13
IBU Obertilliach Annie Lindh Swe Distans D
JEM Sjusjön Annie Lindh Swe Sprint DJunior

2018 Sommar

Petersburgträffen Arvid Anglesjö Söderköpings SK Sprint H12-13

2018 Vinter

USM Hede Alfred Swahn  Ok Landehof Sprint H10-11
USM Hede Albin Fransson Boxholm-Ekeby SK Sprint H10-11
USM Hede Clara Styrenius Kimstad GoIF Sprint D12-13
Riksfinalen 2018 Alice Pettersson Kimstad Goif Distans D14-15
Riksfinalen 2018 Alice Pettersson Kimstad GoIF Sprint D14-15
Riksfinalen 2018 Adam Fornander Forserums SOK Stafett H12-13

2017 Sommar

Kimstadkampen Ella Beronius Boxholm-Ekeby SK Distans D12-13

2017 Vinter 

Finnskoga Ung Martin Höiby OK Landehof Sprint H12-13
Riksfinalen 2017 Sebastian Fransson Boxholm-Ekeby SK Stafett H12-13
Säsongenssista Isabella Ottosson Nässjö Ski Distans D10-11
Säsongenssista John Händel Kimstad GoIF Distans H10-11
Säsongenssista Thuva Andersson OK Landehof Distans D14-15
USM Lima Elsa Styrenius Kimstad GoIF Stafett D14-15

2016 Sommar

Kimstadkampen  Henrik Fladrich  Kimstad GoIF Sprint H12-13
Ätran Hanni Beronius Boxholm-Ekeby SK Sprint D12-13

2016 Vinter

Riksfinalen Alice Pettersson Kimstad GoIF Sprint D12-13
Riksfinalen Elsa Styrenius Kimstad GoIF Sprint D14-15
Riksfinalen Thuva Andersson OK Landehof Stafett D12-13
Riksfinalen Ture Bergkvist Kimstad GoIF Stafett H12-13
Riksfinalen Alice Pettersson Kimstad GoIF Stafett D12-13
Riksfinalen Nils Körle OK Landehof Stafett H14-15
Riksfinalen Hanni Beronius Boxholm-Ekeby SK Stafett D12-13
SwedCup 9 Annie Lindh IF Hallby SOK Prolog D18-19
Uppdaterad: 27 APR 2016 20:45 Skribent: Jörgen Larsson

 

 Huvudpartners

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Teamsponsorer

swedemount

 

idre

 

 

 

Samarbetspartners

Officiella leverantörer

 


 

Facebook_logo_(square)

 

Postadress:
Region Syd
Ingemar Arwidson, Påskarp Sörgården 1
571 92 Nässjö

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info