Gå till innehåll
Region Syd
Region Syd

Nollklubben

Här finns de som registrerats som Nollskyttar på tävlingar.

 

Guld - Junior och Senior - Liggande och stående

Namn

Klubb

Säsong

Tävling

Klass

Diciplin

Annie Lindh

IF Hallby SOK

2016 Vinter

2024 Vinter

2024 Vinter

SweCup 9

IBU Cup Sjusjön

EM Osrblie

D18-19

D

S

Sprint

Sprint

Distans

Elsa Styrenius

Kimstad GoIF

2019 Vinter

SweCup Lima

D16-17

Sprint

Alice Pettersson

Kimstad GoIF

2019 Sommar

2022 Sommar

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Vinter

Lövhultsträffen

Rullskidskytte SM

SweCup 3

SweCup 5

IBU Reg Event Nor

SweCup 10

D16-17

D20-22

D20-22

D20-22

WJun

D20-22

Sprint

Distans

Sprint

Sprint

Sprint

Sprint

Thomas Swahn

OK Landehof

2020 Vinter

Hestraträffen

H35

Sprint

Thuva Andersson

OK Landehof

2021 Vinter

OBS Sprinten

D

Sprint

Lucas Höiby

OK Landehof

2022 Vinter

Sverigepremiären

H

Sprint

Sondre Swahn

OK Landehof

2022 Vinter

JSM Mora

H18-19

Sprint

Henrik Fladrich

Kimstad GoIF

2022 Vinter

Borås BR

H18-19

Distans

Ylva Oppås

Kimstad GoIF

2022 Sommar

Petersburgträffen

D16-17

Sprint

Jennie Berge Jonsson

Nässjö SKI

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Vinter

SweCup 2

SweCup 4

JSM Sollefteå

D20-22

D20-22

D20-22

Sprint

Sprint

Sprint

Märta Wernersson

IF Hallby SOK

2023 Vinter

2024 Vinter

2024 Vinter

SweCup 5

SweCup 3

Hallbyträffen

D16-17

D17

D16-22

Sprint

Sprint

Distans

Martin Höiby

OK Landehof

2024 Vinter

GDV Mora

H18-19

Sprint


Silver - PF14-15 - Liggande med remstöd

Namn

Klubb

Säsong

Tävling

Klass

Diciplin

Elsa Styrenius

Kimstad GoIF

2016 Vinter

2017 Vinter

Riksfinalen

USM Lima

D14-15

D14-15

Sprint

Stafett

Nils Körle

OK Landehof

2016 Vinter

Riksfinalen

H14-15

Stafett

Alice Pettersson

Kimstad GoIF

2018 Vinter

2018 Vinter

Riksfinalen

Riksfinalen

D14-15

D14-15

Sprint

Distans

Tilde Strid

OK Landehof

2020 Sommar

USM Dala-Järna

D14-15

Sprint

Agnes Eklund

Kimstad GoIF

2021 Sommar

Petersburgträffen

D14-15

Sprint

Johan Fladrich

Kimstad GoIF

2021 Sommar

Petersburgträffen

H14-15

Sprint

Ester Ljungaeus

Kimstad GoIF

2021 Sommar

Kimstads Rullträff

D14-15

Distans

Alfred Swahn

OK Landehof

2022 Vinter

Riksfinalen

P14-15

Stafett

Signe Domfors

Kimstad GoIF

2022 Vinter

2022 Vinter

2022 Vinter

2022 Vinter

USM Sollefteå

USM Sollefteå

USM Sollefteå

Borås BR

F14-15

F14-15

F14-15

F14-15

Distans

Sprint

Stafett

Distans

Meja Strid

OK Landehof

2023 Vinter

Nässjöträffen

F14-15

Distans

Eric Fors

IK Stern

2023 Sommar

Petersburgträffen

P14-15

Sprint

Arvid Rudling

OK Landehof

2023 Sommar

2024 Vinter

Petersburgträffen

Lima ungd.sprint

P14-15

P14-15

Sprint

Sprint


Brons - PF10-13 - Liggande med stöd

Namn

Klubb

Säsong

Tävling

Klass

Diciplin

Hanni Beronius

Boxholm-Ekeby SK

2016 Vinter

2016 Sommar

Riksfinalen

Ätranträffen

D12-13

D12-13

Stafett

Sprint

Alice Pettersson

Kimstad GoIF

2016 Vinter

2016 Vinter

Riksfinalen

Riksfinalen

D12-13

D12-13

Sprint

Stafett

Thuva Andersson

OK Landehof

2016 Vinter

2017 Vinter

Riksfinalen

Säsongenssista

D12-13

D14.15

Stafett

Distans

Ture Bergqvist

Kimstad GoIF

2016 Vinter

Riksfinalen

H12-13

Stafett

Henrik Fladrich

Kimstad GoIF

2016 Sommar

Kimstadkampen

H12-13

Sprint

John Händel

Kimstad GoIF

2017 Vinter

Säsongenssista

H10-11

Distans

Isabella Ottosson

Nässjö SKI

2017 Vinter

Säsogenssista

D10-11

Distans

Sebastian Fransson

Boxholm-Ekeby SK

2017 Vinter

Riksfinalen

H12-13

Stafett

Martin Höiby

OK Landehof

2017 Vinter

Finnskoga Ung

H10-11

Sprint

Ella Beronius

Boxholm-Ekeby SK

2017 Sommar

Kimstadkampen

D12-13

Distans

Adam Fornander

Forserums SOK

2018 Vinter

Riksfinalen

H12-13

Stafett

Clara Styrenius

Kimstad GoIF

2018 Vinter

USM Hede

D12-13

Sprint

Albin Fransson

Boxholm-Ekeby SK

2018 Vinter

USM Hede

H10-11

Sprint

Alfred Swahn

OK Landehof

2018 Vinter

USM Hede

H10-11

Sprint

Arvid Anglesjö

Söderköpings SK

2018 Sommar

Petersburgträffen

H12-13

Sprint

Linus Fridell

Nässjö SKI

2019 Vinter

2019 Sommar

Hestraträffen

Kimstads Rullträff

H12-13

H12-13

Sprint

Distans

Linus Fritz

Nässjö SKI

2019 Sommar

Petersburgträffen

H12-13

Sprint

Siri Sandell

Kimstad GoIF

2019 Sommar

Kimstads Rullträff

D10-11

Distans

Melvin Fabisch

Nässjö SKI

2020 Vinter

2021 Vinter

Hestraträffen

Riksfinalen

H12-13

H12-13

Sprint

Sprint

Leo Heed

Hestra IF

2020 Vinter

Hestraträffen

H12-13

Sprint

Arvid Trofast

Vreta SoMK

2020 Vinter

Riksfinalen

H12-13

Stafett

Ebba Hellquist

Nässjö SKI

2020 Sommar

Hemmaträffen

D12-13

Masstart

Meja Strid

OK Landehof

2020 Sommar

2021 Sommar

2021 Sommar

2021 Sommar

Trollskyttesprinten

Nässjöträffen

Petersburgträffen

Kimstads Rullträff

D12-13

D12-13

D12-13

D12-13

Sprint

Sprint

Sprint

Distans

Clara Granath

IF Hallby SOK

2021 Vinter

2022 Vinter

2022 Vinter

2022 Sommar

2022 Sommar

2023 Vinter

2024 Vinter

KM IF Hallby SOK

Lassalyckanträffen

Borås BR

Höstrulleträffen

TAW Biatlon Race

Nässjöträffen

Wangeskog Cup

D10-11

F10-11

F10-11

F12-13

F12-13

F12-13

F12-13

Masstart

Sprint

Distans

Distans

Distans

Distans

Sprint

Julia Nilsson

OK Landehof

2021 Sommar

2021 Sommar

2022 Vinter

2022 Sommar

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Sommar

2024 Vinter

Summer BR

Petersburgträffen

Borås BR

Petersburgträffen

Trollskytte BR

Kimstadträffen

Hallbysprinten

Nässjöträffen

D10-11

D10-11

F10-11

F12-13

F12-13

F12-13

F12-13

F12-13

Distans

Sprint

Distans

Sprint

S-Sprint

Distans

Sprint

Distans

Julia Andersson

IF Hallby SOK

2021 Sommar

KM IF Hallby SOK

D12-13

Sprint

Felicia Hedberg

Kimstad GoIF

2021 Sommar

2022 Vinter

Nässjöträffen

Riksfinalen

D12-13

F12-13

Sprint

Sprint

Georg Fladrich

Kimstad GoIF

2021 Sommar

2022 Vinter

2022 Vinter

2022 Vinter

2023 Vinter

2023 Vinter

Nässjöträffen

Riksfinalen

Riksfinalen

Riksfinalen

Nässjöträffen

Kimstadträffen

H12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

Sprint

Sprint

Distans

Stafett

Distans

Distans

Lukas Clasén

IF Hallby SOK

2021 Sommar

Nässjöträffen

H12-13

Sprint

Hanna Johansson

IF Hallby SOK

2022 Vinter

2022 Vinter

2022 Sommar

2023 Vinter

2024 Vinter

Lassalyckanträffen

Vinterträffen

Petersburgträffen

Riksfinalen

Wangeskog Cup

F10-11

F10-11

F12-13

F12-13

F12-13

Sprint

Sprint

Sprint

Stafett

Sprint

Max Mosskull

Nässjö SKI

2022 Vinter

Vinterträffen

P12-13

Sprint

Olof Johansson

IF Hallby SOK

2022 Vinter

2022 Vinter

Riksfinalen

Borås BR

P12-13

P12-13

Distans

Distans

Felix Ehlers

OK Landehof

2022 Vinter

2022 Sommar

2022 Sommar

2022 Sommar

2022 Sommar

2022 Sommar

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Sommar

2023 Sommar

2023 Sommar

GDV Torsby

Årsmötessprinten

TAW Biatlon Race

Petersburgträffen

Kimstads Rullträff

Sjuhärads Rullträff

Nässjöträffen

GDV Torsby

Hallbysprinten

Borås Roller B

Petersburgträffen

P10-11

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

Sprint

Sprint

Distans

Sprint

Distans

Masstart

Distans

Sprint

Sprint

Sprint

Sprint

Alma Lundqvist

Nässjö SKI

2022 Sommar

Årsmötessprinten

F12-13

Sprint

Malin Östlund

Trollhättans SOK

2022 Sommar

2023 Vinter

TAW Biatlon Race

Kimstadträffen

F10-11

F10-11

Distans

Distans

Moa Widfeldt

Kimstad GoIF

2022 Sommar

2023 Vinter

Petersburgträffen

Riksfinalen

F12-13

F12-13

Sprint

Stafett

Isak Mårdh

Kimstad GoIF

2022 Sommar

Petersburgträffen

F12-13

Sprint

Erik Larsson

OK Landehof

2022 Sommar

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Vinter

Petersburgträffen

Nässjöträffen

Trollhättan BR

Hallbyträffen

P12-13

P12-13

P12-13

P12-13

Sprint

Stafett

Sprint

Distans

Jonas Ehlers

OK Landehof

2023 Vinter

2023 Vinter

2023 Sommar

Nässjöträffen

GDV Torsby

TAW Biathlon Race

P10-11

P10-11

P10-11

Distans

Sprint

Distans

Lovisa Tudén

Kimstad GoIF

2023 Vinter

Nässjöträffen

F10-11

Distans

Julia Swahn

OK Landehof

2023 Vinter

GDV Torsby

F12-13

Distans

Leo Isaksson

Eggimann

Nässjö SKI

2023 Vinter

Hallbyträffen

P12-13

Distans

Charlotta Fladrich

Kimstad GoIF

2023 Vinter

Kimstadträffen

F10-11

Distans

Isak Ehlers

OK Landehof

2023 Sommar

2023 Sommar

2023 Sommar

2024 Vinter

Hallbysprinten

TAW Biathlon Race

Petersburgträffen

Lima ungd.sprint

P10-11

P10-11

P10-11

P10-11

Sprint

Distans

Sprint

Sprint

Olle Oskarsson

IF Hallby SOK

2023 Sommar

Hallbysprinten

P12-13

Sprint

Charlie Hultman

OK Landehof

2023 Sommar

2023 Sommar

2024 Vinter

Borås Roller B

Petersburgträffen

Nässjöträffen

P10-11

P10-11

P10-11

Jaktstart

Sprint

Distans

Freja Björklund

Ulricehamns IF

2023 Sommar

Petersburgträffen

F12-13

Sprint

Liam Fjärrnäs

Nässjö SKI

2024 Vinter

Landehof TBR

P12-13

Masstart



Publicerad: 2022-12-06

Senast uppdaterad: 2024-02-26

Författare: Region Syd